Przejdź do treści

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbył się finał II Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W uroczystym finale wzięło udział 32 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji, które odbyły się 18 października 2014 r. Do konkursu zgłosiło się aż 131 osób, z czego w kategorii: klas I–III szkół podstawowych – 18 osób; klas IV – VI szkół podstawowych – 61 osób; szkół gimnazjalnych – 31 osób oraz szkół ponadgimnazjalnych – 21 osób.

Z takiego licznego grona uczestników jury konkursowe w składzie: Aleksandra Marszałkowska, Maciej Zadka oraz Agnieszka Biniek wyłoniło 32 osoby, dla których zorganizowano warsztaty wokalne z Jackiem Jędrzejakiem (zespół BIG CYC). Warsztaty te odbyły się 25 października 2014 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali nad wyrazistością słowa, prawidłowym oddechem, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym, a także pracą z mikrofonem. Podczas warsztatów J. Jędrzejak udzielił uczestnikom konstruktywnej krytyki i wielu cennych wskazówek scenicznych. Z relacji uczestników warsztatów wynikało, że wskazówki przekazane przez muzyka będą cennym elementem w ich dalszej pracy.

Podczas finału konkursu, osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji zaprezentowały utwór, który wykonywały podczas eliminacji. Prezentacje odbywały się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Do finału konkursu powołano jury w składzie: Aleksandra Marszałkowska – przewodnicząca – muzyk, wokalistka, prowadząca zespoły muzyczne dziecięce i młodzieżowe oraz Chór Joyful Gospel przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury; Maciej Zadka – długoletni pedagog, muzyk, kompozytor oraz Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak – basista i wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor, autor tekstów, członek grup CZARNO CZARNI, a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak „Makumba”, „Nogi” czy „Berlin Zachodni”. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Sara Kasprzak – uczennica Szkoły Podstawowej w Opatowie, która wykonała piosenkę pt. „Biała armia” z repertuaru zespołu Bajm. IV miejsce w tej samej kategorii wywalczyli inni uczniowie naszej szkoły – Maja Kasprzak oraz Stanisław Napierała. W konkursie brali udział również uczniowie: Malwina Kosińska, Martyna Baranowska, Nikola Konieczna, Daria Mega, Paulina Jagieła, Gabriela Antonienko.