Przejdź do treści

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

31 października w Łęce Opatowskiej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Gminę Łęka Opatowska reprezentowały szkoły, które wcześniej wywalczyły awans w Mistrzostwach Gminy.

Były to: dwie drużyny dziewcząt ze SP Łęka Opatowska oraz drużyny chłopców ze SP Siemianice i SP Opatów (Nawrot Cezary, Nawrot Dawid, Dawid Pryszmont- rezerwowy).

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Pojedynki na początku odbywały się w grupach na zasadzie „każdy z każdym”, z których do półfinału awansowały po dwie drużyny z najlepszym bilansem. Następnie toczyła się gra na krzyż, gdzie wygrani półfinaliści awansowali do finału, a drużyna przegrana zagrała o miejsce III.

Ostatecznie reprezentacja Szkoły Podstawowej w Opatowie zajęła w tych zawodach III miejsce.