Skip to content

Pogrzeb Stanisława Gibka

Pogrzeb Stanisława Gibka

30 października br w Wieluniu przedstawiciele naszej harcerskiej drużyny  dh Wiktoria Durlej, dh Krzysztof Stryjak, dh Bartosz Grzesiak uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego przez UB Stanisława Gibka ps. Piekarz. Szczątki Żołnierza Armii Krajowej i konspiracji antykomunistycznej zostały złożone na wieluńskim cmentarzu w rodzinnym grobie. W uroczystościach wzięła udział rodzina śp. Stanisława, kapłani, przedstawiciele władz, IPN, posłowie, licznie zebrana młodzież szkolna, harcerze oraz kompania reprezentacyjna wojska polskiego, która po złożeniu szczątek  oddała salwę honorową. Uroczystość na zawsze pozostanie w naszej pamięci a sam udział niej był jedną z najpiękniejszych lekcji historii. Każdy uczestnik pogrzebu otrzymał pamiątkową książeczkę poświęconą bohaterowi z licznymi fotografiami i biografią życia.

/-/ druhna Agata Rybak