Przejdź do treści

Opatowskie „ Gąseczki” z wizytą w Łęce Opatowskiej

We wtorek 30 stycznia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opatowie miały kolejną możliwość zaprezentować swoje talenty aktorskie i wokalne przed najmłodszą publicznością z miejscowości Trzebień i Łęka Opatowska. W Sali widowiskowej Urzędu Gminy Łęka Opatowska wystąpiły z przedstawieniem Marii Kownackiej pt:” O Kasi co gąski zgubiła”, gdzie milusińscy z przedszkoli i klas 0-3 żywo reagowali śmiechem i wzruszeniem na kolejne losy tytułowych gąsek. Historia gęsiareczki, której wilk i zła czarownica każą błąkać się po lasach w poszukiwaniu swych podopiecznych, okraszona jest mnóstwem zapomnianych melodii i przyśpiewek ludowych, pięknymi górskimi pejzażami i kolorowymi własnoręcznie wykonanymi strojami. Mali aktorzy przedstawili już swoje talenty wszystkim przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych naszej gminy oraz podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi. Kolejnym etapem będą występy na szerszych wodach naszego powiatu.