Przejdź do treści

KĘPIŃSKIE KOLĘDOWANIE

W kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie w miniony piątek odbył się koncert, podczas którego swoje zdolności zaprezentowali laureaci konkursu wokalnego ,,Kępińskie Kolędowanie 2018”. To był pierwszy z dwóch finałowych koncertów jakie zaplanował Kępiński Ośrodek Kultury.

Koncert Galowy „Kępińskie Kolędowanie” przyciągnął do kościoła w Hanulinie szeroką publiczność, której zaprezentowano przepiękne polskie kolędy i pastorałki, które przypomniały wspaniały czas Bożego Narodzenia i wprowadziły zgromadzonych jeszcze w ten świąteczny, wyjątkowy klimat. Z tego, że koncert odbył się w parafii w Hanulinie zadowolony był proboszcz, ks. Marek Nagler.

To była taka rewolucja duchowa, umocnienie, młodzi wykonawcy, którzy mają ogromny talent. Ja to zawsze stawiam na takie przeżycia. I to się udało dzisiejszego wieczoru w Hanulinie. I o to mi również chodziło, żeby przeżywać takie rzeczy. Zamierzamy współpracować z każdym kto będzie chciał w tej parafii takie wieczory organizować. Sam we własnym zakresie staram się coś tutaj czasami organizować – mówił ks. Marek.

Podczas koncertu wystąpili soliści i zespoły, którzy wcześniej wzięli udział w przesłuchania konkursowych, które odbyły się 16 stycznia w sali widowiskowej Kępińskiego Ośrodka Kultury w Kępnie. Najlepsi z nich zostali zakwalifikowani do Koncertu Galowego. Artystom akompaniował zespół muzyczny w składzie:Kajetan Borowski-instrumenty klawiszowe, Adam Tadel-kontrabas i Piotr Baraniak-perkusja. Do występu wykonawców przygotowywał Marcin Wawrzynowicz, podczas specjalnych warsztatów. Oprócz laureatów konkursu wokalnego w Hanulinie zaśpiewał też Kępiński Chór Męski „Cantamus”. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ta grupa obchodziła 15-lecie swojego powstania. Podsumowanie koncertu było ogłoszenie Laureatów. Młodzi artyści docenieni zostali licznymi dyplomami i upominkami, wśród których była także nagroda pieniężna.

Festiwal KĘPIŃSKIE KOLĘDOWANIE LAUREACI

KAT I
GRAND PRIX Hanna Włodarczyk

II miejsce
Iga Wojciechowska
Adrianna Włodarczyk

KAT II
GRAND PRIX Julia Stańczak

I miejsce
Aleksandra Płatek
Zuzanna Bonczol

II miejsce
Wiktoria Jędrysiak
Dawid Rabiega

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Opatowie
Stanisław Napierała
Wiktoria Bielińska

Wyróżnienia
Dominika Gruszka

ŹRÓDŁO: TYGODNIK KĘPIŃSKI