Skip to content

ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

Zapal znicz pamięci

W dniach od 7 do 14 listopada br. przedstawiciele drużyny harcerskiej „ Orły Opatów” wzięli udział w hufcowej akcji „Zapal znicz pamięci”. Znicze zostały wcześniej przygotowane przez Hufiec oraz Starostwo Powiatowe, odebrane przez drużynowych, którzy zgłosili gotowość służby. W tym symbolicznym geście kształtowaliśmy w młodym pokoleniu pamięć o tych, dzięki którym dziś żyjemy w wolnej Polsce. Nasz Patron Kardynał Stefan Wyszyński mówił: „ Losów Narodu nie poznasz inaczej, jak tylko prze dzieje wieków, jakimi ten naród przeszedł”. Harcerską służbę złożenia znicza pełniły druhenki:

Maja Jędrysiak – grób powstańca wielkopolskiego śp Konrada Grosa oraz Powstańca Warszawskiego śp. Cecyli Kapsrzak.

Weronika Kisiel przy pomniku poległych na cmentarzu parafialnym w Opatowie.

Gabriela Gąska przy tablicy pamiątkowej Ocalić od zapomnienia- Żołnierzy Niezłomnych przy naszej szkole.

Julia Stempin przy obelisku upamiętniającym ofiary II wojny światowej oraz Żołnierzy Niezłomnych w Łęce Opatowskiej.

Drużynowa na grobie śp majora Stanisława Jeziornego w Słupi pod Kępnem.

Dziękuję za harcerską służbę i udział w żywej lekcji historii.

Druhna Agata Rybak