Przejdź do treści

ADWENTOWY CZAS DOBROCI

Adwentowy czas dobroci

Koło wolontariatu wraz z całą społecznością szkolną okazało wiele dobroci i wrażliwości w przygotowaniu „ Świątecznych paczek”. Mimo obecnego trudnego czasu dla nas wszystkich jakim jest pandemia i związane z nią ograniczenia, każdego dnia powiększała się liczba produktów spożywczych, przemysłowych, chemicznych, artykułów szkolnych, dzięki którym mogliśmy uszykować 16 paczek. Zdecydowana większość z nich trafiła do osób samotnych bądź potrzebujących pomocy są to mieszkańcy naszej gminy. Wolontariuszki naszej szkoły: Emilia Szczęsna i Marta Magnucka wręczając przygotowaną świąteczną paczkę wielokrotnie widziały wzruszenie, niedowierzanie i wielką wdzięczność obdarowanych. Z pośród 16 paczek 6 z nich trafiło do dzieci również naszej gminy, które z różnych życiowych doświadczeń nie mogą w pełni cieszyć się zdrowym dzieciństwem. Wolontariuszki Michalina Tucholska i Emilia Masłowska oprócz przekazywanie paczek oddały swój czas na krótkie bycie razem, rozmowę, wspólną fotografię. Uwieńczeniem naszej akcji było wysłanie paczki wypełnionej obficie słodyczami do Centrum Opiekuńczo Wychowawczego Wzrastanie w Brynicy. Dziękujemy każdemu z osobna, za udział w przedświątecznej akcji i realizację słów naszego Patrona widniejących na sztandarze: „Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego się poświęcić”

Paulina Tucholska i Agata Rybak