Przejdź do treści

WYCIECZKA DO OSTRZESZOWA

6.02.2018r. klasa VI Szkoły Podstawowej w Opatowie wraz z wychowawcą Elwirą Wielgosz oraz Agnieszką Osesiak, pojechała na wycieczkę do Ostrzeszowa. Zwiedzili warsztaty czerpania papieru  organizowane przez Muzeum Regionalne im. Antoniego Serbeńskiego w Ostrzeszowie. Uczniowie pojechali na wycieczkę pociągiem. Przed odjazdem maszynista zaprosił uczniów do lokomotywy oraz opowiedział wiele ciekawostek na temat prowadzenia pociągu.
W Ostrzeszowskim Domu Kultury serdecznie ich przywitano, a Panie z Muzeum Regionalnego, opowiedziały jak wynaleziono papier. Uczniowie robili kartki z herbem. Ponadto, zwiedzili wystawę lalek.
Lalki były wykonane z porcelany, a akcesoria z drewna. Pani, która oprowadzała po wystawie, powiedziała uczniom, że lalki mają prawie 100 lat, wszystkie były bardzo starannie wykonane.
Następnie wszyscy udali się na pyszne naleśniki.
Po naleśnikowej uczcie uczniowie wsiedliśmy do pociągu i pełni pozytywnych wrażeń, wrócili do domu.