Skip to content

WIOSNA W SZKOLE

Dnia 22.03.2019 r. z w Szkole Podstawowej w Opatowie odbyło się powitanie wiosny. Dzień rozpoczął się uroczystym apelem, podczas którego można było podziwiać uczniów , którzy celebrowali wiosnę zielonymi akcentami w stroju. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-  Patrycja Gibek wraz z opiekunem Samorządu Iwoną Balon przedstawiły dokładny plan dnia.  Następnie uczniowie udali się do klas gdzie wspólnie z wychowawcami przygotowali przepyszne wiosenne przekąski i dania. Kolejnym punktem programu był udział w szkolnym pokazie kulinarnym „Szkolnego MasterChefa”. Wytypowani przez klasy uczestnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak : test smaku, pokaz kulinarny oraz quiz. Uczestnicy oceniani byli przez dorosłych ekspertów kulinarnych  oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Najlepsza klasa otrzymała wspaniałą statuetkę wykonaną z drewna oraz tytuł Szkolnego Mistrza Kuchni. W tym roku najlepsza okazała się klasa II w kategorii klas 1-4 oraz klasa 8 w kategorii klas 5-8.Ponieważ był to dzień pełen wrażeń po przerwie śniadaniowej ,  uczniowie wzięli udział w drugiej części wiosennego świętowania. Odbył się Szkolny Pokaz Talentów. Można było podziwiać takie talenty jak: śpiew, taniec , umiejętności aktorskie, gimnastyczne czy gra na instrumentach. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i podziękowanie od Pani Dyrektor Marii Haziak  za wspaniałą prezentację. Wszyscy bawili się doskonale,  a wiosna zagościła w szkole na dobre.