Skip to content

SZKOŁA DEMOKRACJI

Szkoła Podstawowa w Opatowie otrzymała CERTYFIKAT potwierdzający otrzymanie tytułu „SZKOŁA DEMOKRACJI”. Poświadcza on, że szkoła spełnia wszystkie kryteria do rozwoju społecznej aktywności, samorządności uczniowskiej i praktycznej edukacji obywatelskiej poprzez realizację następujących działań:

  • wybory i kwestie formalne
  • komunikacja i media
  • działania uczniów i uczennic
  • podejmowanie decyzji
  • uczenie się i nauczanie.

Był to program Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) realizowany w roku szkolnym 2018/2019.

W dniu 16 września pani dyrektor Maria Haziak wręczyła wyróżnienia dla członków Samorządu Uczniowskiego koordynujących program. Byli to następujący uczniowie: Mateusz Mega, Aleksandra Wrzalska, Angelika Skąpska, Michalina Tucholska, Nadia Hetmańczyk. W programie udział brały także tegoroczne absolwentki klasy ósmej: Patrycja Gibek, Daria Mega, Nikola Konieczna, Martyna Baranowska.