Przejdź do treści

Rekolekcje wielkopostne 9-11 marca 2015

W czasie rekolekcji wielkopostnych oprócz nauk rekolekcyjnych, skierowanych do uczniów, które wygłosił o. Piotr Polek – przeor paulinów z Wieruszowa. Wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w pielgrzymce do Częstochowy.

W poniedziałek 9. marca b.r. w pielgrzymce udział wzięli uczniowie klas IV – VI. Na Jasnej Górze uczestniczyli w Eucharystii i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach. Zwiedzili Arsenał, Skarbiec i Salę Rycerską, a przy kościele św. Barbary zapoznali się z historią powstania cudownego źródełka.

We wtorek 10. marca b.r. do Częstochowy wyruszyli młodsi pątnicy z klas I – III, którzy podobnie jak ich starsi koledzy pokłonili się Matce Bożej w Ikonie Jasnogórskiej i uczestniczyli w Eucharystii. Po mszy św. zwiedzili ważne miejsca Twierdzy Jasnogórskiej min. Bastion św. Rocha, poznali historię obrony Jasnej Góry podczas Potopu szwedzkiego.

W trzecim dniu rekolekcji cała społeczność szkoły uczestniczyła we Mszy św. na zakończenie rekolekcji, a po niej, w szkole odbył się konkurs Piosenki Religijnej.