Przejdź do treści

REKOLEKCJE SZKOLNE Z KARDYNAŁEM WYSZYŃSKIM

Rekolekcje z Patronem

W dniach 9-11 marca br. w naszej szkole uczestniczyliśmy w  rekolekcjach wielkopostnych. W tym roku działania wychowawcze były wokół postaci i nauczania Kardynała Stefana Wyszyńskiego naszego patrona. Każdy dzień rekolekcji miał wyznaczone działanie z Patronem. Poniedziałek:  Klasy  I-III pracowały w oparciu o pozycję książkową przeznaczoną dla najmłodszych pt: „Stefek”  klasy V-VIII zapoznawały się z wydarzeniami życia Patrona uczestnicząc w projekcji filmów : „Prymas” oraz „Trzy lata z tysiąca” Wtorek klasy I-III bajka chrześcijańska: „ Największy z cudów” klasy V-VIII Qiuzy wiedzy o patronie , projektowanie plakatów ikonografiką z wykorzystaniem programu Canva, oraz poszerzanie wiedzy o patronie z wykorzystaniem  gier planszowych  o Kardynale . Środa gra terenowa dla wszystkich klas z dostosowaniem zadań do wieku uczniów. W grze uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz mieli możliwość wykazania się wiadomościami o naszym patronie. Każdego dnia uczniowie gromadzili się na nauce rekolekcyjnej, którą prowadził ks. Dariusz Kwiatkowski, w ostatnim dniu rekolekcji cała społeczność  szkolna uczestniczyła w Eucharystii.  Czas rekolekcji był owocnie wykorzystany w zaplanowanym wcześniej  harmonogramie działań przygotowujących szkołę do dwóch  wielkich  wydarzeń: 28 maja nadanie imienia , 7 czerwca wydarzenie ogólnopolskie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

/-/ Agata Rybak