Skip to content

Narodowe Święto Niepodległość.

W dniu 13 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto  Niepodległości.

Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii  odzyskanie niepodległości. Radosna to data, bo przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność.  Tegoroczna uroczystość odbyła się właśnie pod tym hasłem –  radośnie. Uczniowie wraz z nauczycielami p. Danutą Nawrocką, p. Ewą Gudrą i p. Przemysławem Durlejem przygotowali koncert w którym znalazły się pieśni i piosenki śpiewane dawniej przez legionistów idąc w bój. Piosenki śpiewane w okopach, na froncie, w marszu. Dzisiaj wykonali te pieśni uczniowie naszej szkoły. Wśród nich znalazły się między innymi pieśni np. „Hej, hej ułani”,  „ Wojenko, wojenko”, „ Pierwsza brygada”, „ Piechota”  i wiele innych, które są częścią naszej historii i narodowej kultury. Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki młode pokolenie składa tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam  przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.  Wszystkim wykonawcom i nauczycielom przygotowującym uroczystość podziękowała dyrektor szkoły p. Maria Haziak.

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
btr
btr
btr

 

btr
btr
btrhdr
btrhdr
btr
btr
btr