Skip to content

Kampania Świadomości Czerniaka

Kampania Świadomości Czerniaka

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka, który realizuje Studenckie Koło Naukowe Onkoma we współpracy z  Polskim Towarzystwem Chirurgii Onkologicznej. Głównym celem działań jest zwiększenie świadomości społecznej na temat nowotworu skóry, jakim jest czerniak, czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Środowisko lekarskie chce poprzez szkoły dotrzeć do setek tysięcy młodych Polek i Polaków. W ramach programu zrealizowane zostały już zajęcia na temat czerniaka i metod jego skutecznej profilaktyki w klasie siódmej i ósmej.

W związku z kolejnym etapem działań przewidzianych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka w dniach 25-31 maja prowadzona jest Kampania Świadomości Czerniaka dla społeczności szkolnej.

ulotka-znamie-znam-je