Skip to content

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Dnia 18.11.2016r. w Szkole Podstawowej w Opatowie odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Samorząd Uczniowski przygotował akademię poświęconą zdrowemu odżywianiu. Uczniowie poznali tajniki zdrowego stylu życia oraz produkty spożywcze dostarczające organizmowi witaminy. Po akademii każda klasa została zaproszona na degustację soków, które mogli sami skomponować. Soki owocowo-warzywne okazały się ogromną porcją energii dla każdego. Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia w lekcjach na temat zdrowej diety. W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Uczniowie z Opatowa również propagują zdrowe odżywianie. Dodatkową atrakcją byłą witaminowa wystawa prac uczniów.

a aa b bb c cc d ee ff gg h