Przejdź do treści

BYĆ JAK IGNACY – SPRAWOZDANIE

Od 18 listopada 2016r. do 31 marca 2017r. uczniowie klasy V pod czujnym okiem opiekunów: Elwiry Wielgosz oraz Elżbiety Nowak prowadzili konkursowe kółko naukowe realizując program „ Być jak Ignacy”. Uczniowie uczestniczyli w kółku pod nazwą „Szaleni Naukowcy” i wykonali wiele eksperymentów naukowych. Celem  konkursu było: propagowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych, propagowanie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz rozwoju przemysłu naftowego i gazowego, propagowanie nauk matematyczno-przyrodniczych, propagowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy. Organizatorem Konkursu była Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Grupa wykonała ponad 20 eksperymentów oraz poznała historię i osiągnięcia Ignacego Łukasiewicza. Ich koledzy z klas 1-3 pod nazwą „Mali Naukowcy” również wykonywali doświadczenia. Opiekunowie: Maria Haziak, Alicja Skąpska oraz Barbara Olek przybliżyły dzieciom tajniki przyrody oraz chemii. Uczniowie obu grup dowiedzieli się między innymi: jakie są właściwości cieczy, czym jest rozpuszczalność, jak powstaje energia elektryczna, czym są fale dźwiękowe, czym są polimery, jak powstała lampa naftowa itp.