Przejdź do treści

WYCIECZKA KLASY SZÓSTEJ I SIÓDMEJ

Dnia 16.03.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowie wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę, aby poznać zasady edukacji ekologicznej oraz poznać pracę
w zawodzie piekarza. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Zakładzie Produkcji Piekarsko-Cukierniczej w Słupi p/Kępnem Z. Michalczyk i A. Jendro. Właściciel oprowadził nas po zakładzie pracy i opowiedział o pracy piekarza oraz cukiernika. Uczniowie zobaczyli jak powstaje chleb oraz ciasta. Na koniec czekała na nich wspaniała słodka niespodzianka, mogli bowiem spróbować pysznych wypieków. Następnie udali się do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat recyclingu oraz zagrali w gry ekologiczne. Mimo brzydkiej pogody zwiedzili szybko teren zakładu oraz dowiedzieli się, dlaczego tak ważna dla naszego środowiska jest segregacja śmieci. Na koniec otrzymali wspaniałe upominki od pracowników zakładu.