Wycieczka do Łodzi

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie klas V i VI wraz z opiekunami p. Tomaszem Gąszczakiem, p. Przemysławem Durlejem i p. Iwoną Stryjak udali się z okazji mikołajek na wycieczkę do Łodzi.

Głównym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Experymentarium, jest to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Uczniowie zwiedzili wystawę, a następnie sami mogli wykonywać proste doświadczenia.

Kolejną atrakcją była gra w laserowy paintbal  w ARENA LASER GAMES, znajdującej się na terenie Łódzkiej Manufaktury.

Ostatnim punktem pobytu w Centrum Nauki były zajęcia warsztatowe pt. CHEMICZNY MISZ-MASZ , które łączyły w sobie wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Uczniowie wykonywali ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni, doskonale przy tym się bawiąc.

Na zakończenie pobytu w Łodzi uczniowie udali się na lodowisko, znajdujące się przy budynku Manufaktury.

btrhdr

btrhdr

btrhdr

rbthdr

btrmdn

btr

btr

btrmdn

btr

rbt

rbtmdn

btr

rbt

rbt

rbt

btr

btr

rbt

btr

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav