Przejdź do treści

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH CZYLI W NASTROJU „LACRIMOSY”

Szkoła każdego roku włącza się w to szczególne święto, pomagając przybliżyć dzieciom trudny temat przemijania i odchodzenia. W piątek 28 października dzieci ze świetlicy środowiskowej w Opatowie przygotowały poranek literacki w klasie piątej. Na tę okazję zmieniony został wystrój za sprawą innego ustawienia mebli; wyłączenia oświetlenia, kompozycji z liści i zniczy, chryzantem w donicach i wystawy zdjęć bliskich „ Odeszli na zawsze”. W tym kameralnym gronie przy pięknych dźwiękach „ Lacrimosy” – Mozarta i „ Ave Maria”- Schuberta wyrecytowane zostały wiersze  „ Święto Zmarłych” i „ Bardzo trudne pytania”. Odśpiewany został także „ Tren VIII” Jana Kochanowskiego, przy wcześniejszym wprowadzeniu dzieci w okoliczności powstania tego cyklu poetyckiego. Na zakończenie spotkania w ramach Roku Czytelnictwa, opiekunka świetlicy Beata Górecka zaprosiła do wysłuchania opowiadania pt.: „Już nie boję się pamiętać”. Tematem prozy były emocje i przemyślenia dziecka żegnającego kogoś bliskiego. Poranek literacki spełnił swoje założenie: w subtelny sposób przybliżył dzieciom to szczególne święto ludzi, którzy odeszli.

dscf9884 dscf9887 dscf9890 dscf9891 dscf9899 dscf9902 dscf9906 dscf9908