Przejdź do treści

WSPOMNIENIA PO BEATYFIKACJI

W niedzielę 12 września przeżywaliśmy beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Patrona naszej szkoły. To bardzo długo wyczekiwana uroczystość, w której udział wzięła siedmioosobowa delegacja naszej szkoły: dyrektor p. Maria Haziak, wicedyrektor p. Paulina Tucholska, katecheta p. Agata Rybak, przedstawiciel rodziców p. Mariola Nawrot, asysta Pocztu Sztandarowego: Roksana Baranowska i Alicja Woźniak, absolwentka naszej szkoły i zarazem Samarytanka Roku Emilia Szczęsna. Delegacji szkolnej towarzyszył: Dyrektor byłego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie p. Anna Synowiec oraz przedstawiciel Rady Parafialnej p. Małgorzata Dąbek. Przed wyjazdem do Warszawy pani dyrektor skierowała słowo do całej społeczności szkolnej, zachęcając zarazem do udział w tym wydarzeniu poprzez oglądanie transmisji telewizyjnej. Dla uczestniczących na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie i tych, którzy pozostali w domach, były to chwile, które pozostaną na zawsze w pamięci, wspomnieniach i sercach. Przyjmijmy Beatyfikacje Naszego Patrona nie tylko jako powód do prawdziwej radości, ale jako zaproszenie do wzrastania w chrześcijańskiej doskonałości. Niech nowo błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński każdego dnia będzie dla nas wzorem do naśladowania.