Przejdź do treści

Wolontariusze z naszej szkoły w Ośrodku Caritas w Kaliszu.

30 listopada, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, byli w Ośrodku Caritas w Kaliszu. Tam rozdawali bezdomnym ale także osobom biednym dary, które zebrali podczas wcześniejszej zbiórki. Uczniowie bezpośrednio zetknęli się z problemem biedy i bezdomności. Te zjawiska niestety istnieją w naszym społeczeństwie. Egzystencja, funkcjonowanie osób, które są dotknięte tymi zjawiskami w ogromnej mierze zależą od ludzi, którzy choć na chwilę przejęli się ich losem. Nasza społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania i pomogliśmy – obdarowaliśmy wiele osób tym, co zebraliśmy. Wolontariusze zapoznali się także z działaniami Ośrodka, poznali zadania, zobaczyli sale w których odbywają się różnego typu zajęcia nie tylko dla bezdomnych ale także dla uchodźców i imigrantów. Niewątpliwie, była to lekcja życia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, którzy byli z nimi na tym spotkaniu. Po pobycie w Caritas, uczniowie mieli czas na posiłek i na krótki relaks.