Przejdź do treści

Wieczornica, dziękczynieniem za beatyfikację naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czas to miłość

W niedzielę 21 listopada br. w godzinach popołudniowych odbyła się wieczornica, która była modlitewnym dziękczynieniem za beatyfikację naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Myślą przewodnią naszego spotkania były słowa „Czas to miłość” zaczerpnięte z Społecznej Krucjaty Miłości, którą jako program odnowy życia codziennego 1967 roku ogłosił prymas polski Kardynał Stefan Wyszyński. W przygotowanym spotkaniu słowno-muzycznym dzieci naszej szkoły, jak również absolwentki recytowanym i śpiewanym słowem przybliżały postać i to co nam pozostawił nowo błogosławiony. Była to postać wielka, ale przede wszystkim zwyczajna w codzienności. Każdy, kto był obecny na wieczornicy miał okazję wysłuchać utworów muzycznych, które powstały w hołdzie dla prymasa. Przygotowana dekoracja, wystrój świątyni, prezentacja multimedialna pozwoliły stworzyć atmosferę i nastrój, który dla wielu uczestniczących był czasem wzruszeń, modlitwy i zatrzymania. Naszą wspólną modlitwę zakończyliśmy apelem jasnogórskim, który poprowadził ksiądz proboszcz oraz pięknym wspólnym śpiewem pieśni maryjnej „Czarna Madonno”. Każdy uczestniczący w tej wieczornicy był obdarowany słodkim upominkiem „Bożą krówką” z myślą Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mamy nadzieję, że będzie ona dla wielu prostym i czytelnym drogowskazem w codzienności. W wieczornicy udział wzięły: prowadzące Oliwia Bzderek, Michalina Tucholska. Śpiew: Antonia Bykowska, Milena Uszycka, Marta Biernacka, Weronika Kisiel. Absolwentki: Nikola Konieczna, Malwina Kosińska, Magdalena Domagała, Agnieszka Domagała, Natalia Biernacka. Wieczornicę przygotowali nauczyciele: śpiew Pan Przemysław Durlej, scenariusz, dekoracja, prezentacja multimedialna: Pani Paulina Tucholska i Agata Rybak.