Skip to content

TESCO DLA SZKÓŁ

W roku szkolnym 2015/2016r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Opatowie wraz z wychowawcą Elwirą Wielgosz brali udział w projekcie „Tesco dla szkół”. Przez cały rok zbierali punkty wykonując różne zadania związane z żywieniem. Musieli wykonać dwie ścieżki edukacyjne: podstawową oraz rozszerzoną. W ramach ścieżki podstawowej uczyli się o  pochodzeniu różnych produktów, właściwym czytaniu etykiet oraz produkcji. Wykonywali plakaty oraz etykiety. W ramach ścieżki rozszerzonej odwiedzili gospodarstwo rolne i nakręcili film jak powstaje mleko. Ponadto, zrobili majonez, musztardę oraz masło. Dodatkowo zorganizowali festiwal kulinarny, na który zaprosili młodszych kolegów. Wszystkie zadania umieszczane były na stronie internetowej www.tescodlaszkol.pl. Całe zmagania odbywały się pod okiem specjalnych agentów z przyszłości „Przyszłość na talerzu”. Uczniowie  wykonywali supertajne misje zespołowe i indywidualne oraz zadania szkoleniowe. Za każde wykonane zadanie ich zespół otrzymał punkty, które następnie nauczyciel – Opiekun zespołu – wymienił na nagrody. Nasi uczniowie pod pseudonimem SuperKids wygrali dla szkoły drukarkę.

DSCF9279