Przejdź do treści

Taki duży, taki mały może świętym być.

27 października w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się bal wszystkich świętych. Zorganizowany został dla wszystkich uczniów ,lecz największym zainteresowaniem cieszył się w klasach 0-V. Każdy uczestnik balu był przebrany za swojego patrona, którego imię nosi lub za ulubionego dowolnie wybranego świętego. Podczas wspólnej zabawy został przeprowadzony konkurs wiedzy „Jaki to święty” oraz konkurs „ Zagadek religijnych”. Wszyscy uczestniczący w balu bardzo chętnie śpiewali piosenki o tematyce wszystkich świętych : każdy może być święty, aureola, taki duży taki mały. Nadchodząca Uroczystość Wszystkich Świętych to wspaniała okazja ,aby w radosny sposób poznawać tych, którzy świętość już osiągnęli. Po zakończeniu balu przeszliśmy w korowodzie świętych do kościoła, gdzie uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej.

/-/ Agata Rybak