Przejdź do treści

Szkolny Kub Wolontariatu na warsztatach w Caritas Słupia.

Szkolny Kub Wolontariatu na warsztatach w Caritas Słupia.

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu, którego celem było poznanie streetworkingu.

Szkolenie zostało przeprowadzone w Caritas Słupia pod Kępnem, z którą od lat Koło Wolontariackie współpracuje.

Streetworking, to działania, które wynikają z potrzeb, wymagań i dążeń ludzi do których jest kierowane, aby wzmocnić ich zdolności do przyjęcia odpowiedzialności za siebie i tworzenia własnego scenariusza życia. Nasi wolontariusze, mają wesprzeć działania streetworkerów.

W jaki sposób? O tym opowiedział ksiądz Łukasz Skorecki – dyrektor Caritas w Słupi pod Kępnem. Pomoc udzielona ma być osobom bezdomnym.

Ksiądz Łukasz zaprezentował naszym wolontariuszom życie ludzi bezdomnych. Opowiedział jak żyją ludzie, którzy nie mają dachu nad głową, nie mają gdzie się umyć, niejednokrotnie są chorzy, nie mają pracy i często nie mają co jeść. Warto dodać, że ksiądz ma bezpośredni kontakt z bezdomnymi, którym nieustannie pomaga.

Wolontariusze poznali ich potrzeby czyli to, co najbardziej jest im potrzebne aby przeżyć jeden dzień.

Szkoła będzie brała udział w zbiórce dla osób bezdomnych, informacja ukaże się w najbliższych dniach na stronie szkoły, szkolnym fecebooku oraz w dzienniku elektronicznym.