Skip to content

Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dnia 9 listopada b.r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość związana ze Stuleciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty Apel  rozpoczął się o godzinie 9.00  tańcem narodowym –polonezem w wykonaniu klas młodszych.  Następnie  uczniowie wysłuchali pięknych i wzruszających pieśni i wierszy patriotycznych. Po obejrzeniu kolejnego tańca narodowego – krakowiaka, wszyscy udali się na plac szkolny, aby  zgodnie z zaleceniem Minister Anny Zalewskiej o godz. 11.11 wspólnie
z uczniami z całej Polski zaśpiewać cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie ułożyli również wielkie serce ze stu biało-czerwonych zniczy, w otoczeniu których zaśpiewali hymn. Następnie uroczyście ubrani z biało – czerwonymi balonami i flagami udali się na patriotyczny marsz przez Opatów, podczas którego do nieba unosiły się patriotyczne barwy narodowe. Wydarzenie to było efektem wielodniowych przygotowań i lekcji patriotycznych, podczas których uczniowie uczyli się
o Niepodległej  Polsce. W obliczu tak ważnej uroczystości, jaką jest kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zastanawiali się, czy i w jaki sposób czcimy pamięć walczących o wolność Polaków oraz czy prezentowana przez nas postawa wobec Ojczyzny jest odpowiednia. Uczniowie wykonywali flagi, plakaty, uczyli się historii Polski Niepodległej oraz wraz z nauczycielką plastyki pięknie ozdobili szkołę. Wszystko po to, aby uświadomić sobie, że Dzień Niepodległości jest świętem, z którego my, żyjący w wolnym kraju Polacy, powinniśmy być dumni i że należy obchodzić go z należytym szacunkiem.