Skip to content

Spotkanie wolontariuszy z biskupem kaliskim

W dniu 1 kwietnia, Szkolne Koło Wolontariuszy z SP w Opatowie, było na spotkaniu z biskupem kaliskim Damianem Brylem. W sanktuarium Parafii Miłosierdzia Bożego odbyła się msza św. w intencji  wszystkich wolontariuszy działających w Centrum Pomocy Caritas Ostrów Wlkp. Po mszy odbyło się spotkanie z biskupem Damianem Brylem podczas którego, wolontariusze wzięli udział w warsztatach integracyjnych, prezentowali swoje działania. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.

Współpraca Szkolnego Koła Wolontariuszy naszej szkoły z Caritas od dawna jest tradycją naszej szkoły. Wolontariusze często spotykają się z ks. Łukaszem Skoreckim – przedstawicielem Centrum Pomocy Caritas Ostrów Wlkp i dyrektorem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem. Odwiedzamy warsztaty, integrujemy się we wspólnych działaniach np. pieczenie chleba, wspólne śpiewanie kolęd oraz spotkania noworoczne. Nasze następne wspólne działanie to „Dzień dobra” na które zapraszamy wszystkich na salę OSP w Słupi pod Kępnem w dniu 16 kwietnia od godz. 15.00.