Przejdź do treści

Spotkanie Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

W dniu 12 kwietnia bieżącego roku, w Kępnie, odbyło się Diecezjalne Spotkanie Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Szkolne Koło Wolontariuszy Caritas z naszej szkoły także wzięło w nim udział, aktualnie liczy ono 14 uczniów. W szeregi Caritas, nasi wolontariusze wstąpili w styczniu tego roku.

Spotkanie Kół Caritas w Kępnie miało charakter integracyjny i wzięły w nim udział Koła z całej diecezji kaliskiej. Było to drugie takie spotkanie i tak samo jak w roku ubiegłym, swoją obecnością zaszczycił wszystkich Ks. Bp. Damian Bryl. Pod jego przewodnictwem odbyła się msza za wolontariuszy i ich opiekunów. Ks. Bp. przesłał też wiele ciepłych słów do wszystkich wolontariuszy, dziękując za pracę, poświęcony czas i wielkie serce. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze a wolontariusze mogli poznać się bliżej podczas poczęstunku oraz w trakcie gry terenowej.