Przejdź do treści

SPOTKANIE WIGILIJNE

Dnia 22.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Opatowie odbyło się spotkanie wigilijne pt. „ Człowiek nie żyje tylko dla siebie”. Uczniowie przez miesiąc czasu robili dobre uczynki, o których opowiedzieli na spotkaniu. Były to m.in. zbiórki słodyczy i przyborów szkolnych dla dzieci z domów dziecka oraz dla niepełnosprawnych dzieci z terenu gminy Łęka Opatowska. Ponadto wykonali piękne Anioły w ramach projektu e-Twinning  „Jestem dobrym Aniołem –„ I am a good Angel”, które zostały dołączone do paczek świątecznych i wysłane za granicę. Dodatkowo, w ramach kolejnego programu międzynarodowego uczniowie pomalowali karmnik, dzięki któremu wszystkie dzieci według harmonogramu dokarmiają ptaki. Kolejnym pozytywnym działaniem była zbiórka środków opatrunkowych przekazanych na szpitale misyjne w Afryce. Zebraliśmy też produkty na Tytkę Charytatywną oraz dla Caritas w Słupi. Zawieźliśmy również dary dla Domów Opieki Społecznej w Chróścinie. Najstarsza klasa ze szkoły dla młodszych przygotowała Twister i inne gry podłogowe. W dobre działania włączyli się również rodzice, którzy wraz z dziećmi piekli pierniki. Świąteczne ciasteczka piekliśmy także z osobami niepełnosprawnymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi. Ponadto, napisaliśmy listy do dzieci chorych z „Marzycielskiej Poczty” i wysłaliśmy im upominki. Dobrymi uczynkami szkoła przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia, w które bezpośrednio wprowadziło nas przedstawienie jasełek przygotowanych przez Eucharystyczny Ruch Młodych. ERM wraz ze społecznością Opatowa włączył się w ogólnopolską zbiórkę pieniędzy dla dzieci z Syrii. Spotkaniu towarzyszyło piękne kolędowanie.