Przejdź do treści

Spotkanie przedświąteczne

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną na platformie Teams odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej. Rozpoczęliśmy świątecznym utworem zespołu Pin „Święty czas”.  Była to zarazem wyjątkowa chwila jak i okazja to podsumowania wszystkich działań naszej szkoły, które w czasie adwentu skierowane były na potrzeby drugiego człowieka. Prezentacji tych działań przewodziła myśl naszego Patrona „Warto służyć każdemu człowiekowi  i dla każdego warto się poświęcić”. Przeprowadzone akcje w naszej szkole:

– zbiórka żywności – współpraca WTZ i Caritas Słupia

– „O uśmiech dziecka” – zbiórka dla Domu Dziecka z Lubczyny oraz socjalizacyjnego Domu Dziecka w Ostrzeszowie

– zbiórka żywności dla potrzebujących pomocy z Opatowa i okolic

– zbiórka dla dzieci z Centrum Opiekuńczo Wychowawczego Wzrastanie w Brynicy

– akcja „Korki dla Franka”

Wszystkie zorganizowane i przeprowadzone akcje nie odniosły by tak wielkiego wymiaru i sukcesu, gdyby nie zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy za wielkie i okazałe serce. Po prezentacji wszystkich działań charytatywnych prowadzący spotkanie uczniowie klasy VIII: Alicja Woźniak i Mateusz Mega omówili wraz z wyświetleniem prezentacji multimedialnej bożonarodzeniowe tradycje. Na zakończenie spotkania społeczność szkolna usłyszała dwa utwory świąteczne wykonane na instrumentach muzycznych przez ucznia kl. II Szymona Bębna. Następnie Pani Dyrektor Maria Haziak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Każdy, kto uczestniczył w tym spotkaniu mógł usłyszeć i zobaczyć, że wiele dobra jest wokół nas. Niech to wszystko, co sprawia, że dobrem się dzielimy trwa cały rok.