Skip to content

ŚLUBOWANIE

Ślubowanie klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Zespołu Szkół w Opatowie. W tym roku odbyło się 20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka. W obecności rodziców, uczniów i nauczycieli uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkolnego, po którym pierwszoklasiści wkroczyli na salę w rytmie poloneza. Następnie zabrała głos pani dyrektor szkoły, która powitała przybyłych gości i przeczytała list rzecznika praw dziecka.

Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne oraz wykazały się znajomością wiedzy którą zdobyły w szkole. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Maria Haziak dokonała ceremonii pasowania każdego ucznia symbolicznym ołówkiem. Zaś z rąk wychowawcy uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje i pamiątkowe rozetki przedstawiające symbole narodowe.

Również rodzice pamiętali o tej ważnej uroczystości i wręczyli swoim pociechom rożki obfitości. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.