Przejdź do treści

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ

Pożegnanie uczniów klasy ósmej

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 i pożegnanie uczniów klasy ósmej wyglądało tym razem nieco inaczej ze względu na trwającą pandemię.

Uroczystość odbyła się w czwartek 25 czerwca 2020 r. o godz. 17.00 na platformie Microsoft Teams. Dzięki temu w tej wyjątkowej chwili mogli towarzyszyć uczniom ich rodzice, a nawet całe rodziny. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły oraz słowami skierowanymi do wszystkich uczniów przez panią dyrektor Marię Haziak. Następnie poznaliśmy nazwiska uczniów kończących naukę w Szkole Podstawowej z wyróżnieniem (załączona prezentacja), a wychowawczyni klasy ósmej- pani Anna Lepka– odczytała wpisy do nagród książkowych. Pani dyrektor poinformowała również, że nagrodę wójta Gminy Łęka Opatowska za szczególne osiągnięcia i wyróżniające wyniki w nauce otrzymała absolwentka Szkoły Podstawowej- Daria Lubojańska.

Następnie głos zabrał opiekun Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu- pani Aleksandra Musiała, która podziękowała uczniom aktywnie udzielającym się w Samorządzie Uczniowskim (Malwina Kosińska, Daria Lubojańska, Aleksandra Wrzalska) oraz zaangażowanym w działania wolontariackie (Miłosz Cichosz, Zuzanna Jerzyk, Malwina Kosińska, Daria Lubojańska, Weronika Taras, Aleksandra Wrzalska). Uczniowie ci otrzymali również nagrody.

Z kolei nauczyciel muzyki i wychowania fizycznego- pan Przemysław Durlej – podziękował wszystkim uczniom klasy ósmej za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i przyznał im medale, przyznał również nagrody-statuetki za udział w konkursach wokalnych i ubogacanie swym śpiewem uroczystości szkolnych i środowiskowych (Natalia Biernacka, Agnieszka Domagała, Malwina Kosińska) oraz nagrody za obsługę sprzętu nagłaśniającego podczas uroczystości szkolnych i środowiskowych (Miłosz Cichosz, Kacper Kupczak).

Pani dyrektor pogratulowała również rodzicom uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem oraz podziękowała rodzicom, którzy w szczególny sposób wspierali działania szkoły na rzecz jej wychowanków (załączona prezentacja).

Świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne, podziękowania kl. 8      prezentacja

W drugiej części uroczystości uczniowie klasy ósmej przedstawili część artystyczną, na którą składały się podziękowania skierowane do grona pedagogicznego, rodziców i pracowników obsługi oraz prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów, będące między innymi wspomnieniem ośmiu lat spędzonych w murach tej szkoły. Część artystyczną umiliły również piosenki w wykonaniu Malwiny Kosińskiej, Agnieszki Domagały i Natalii Biernackiej, które wcześniej zostały nagrane przez pana Przemysława Durleja.

Na koniec spotkania uczniowie klasy ósmej życzyli wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom spokojnych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń, aby były one okazją do rodzinnego odpoczynku oraz rozwijania pasji i zainteresowań.

W piątek, 26 czerwca br. uczniowie klasy ósmej, zachowując środki ostrożności, spotkali się po raz ostatni w budynku szkoły. Z rąk pani dyrektor i wychowawcy otrzymali świadectwa, nagrody i medale oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Zrobili sobie ostatnie pamiątkowe zdjęcia, a po słowach pani dyrektor „czapki z głów” zostali pełnoprawnymi absolwentami Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.

Po południu tego samego dnia absolwenci wraz z rodzicami wzięli udział we mszy św. w kościele parafialnym w intencji uczniów klasy ósmej. We mszy św. uczestniczyły też panie dyrektor, wicedyrektor i wychowawcy klasy. Po mszy św. rodzice zrobili uczniom pamiątkowe zdjęcia.

rbthdr
rbthdr
btr
btrhdr
btr
btr
btrhdr
btr
btr
rbt
btr
btr
btr
btrhdr
btrhdr