Przejdź do treści

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny w szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego był dniem wyjątkowym. Uczniowie rozpoczęli dzień przemarszem przez Opatów. Królowały kolorowe stroje oraz wiosenne akcenty. Następnie uczniowie wzięli udział w profesjonalnych warsztatach zorganizowanych przez Zakład Zagospodarowania Odpadami Olszowa. Podczas zajęć w myśl zasady – nauka przez zabawę – uczniowie otrzymali sporą dawkę wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz dbania o środowisko. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały gadżety ekologiczne: śniadaniówki, bidony oraz torby na zakupy wielokrotnego użytku, które każdego dnia będą przypominać jak ważną wiedzę uczniowie zdobyli tego dnia.  Edukacja ekologiczna i zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości. A ta w dużej mierze zależeć będzie od najmłodszych dlatego warto wcześnie zaszczepiać w dzieciach ducha ekologii.  Dzień ten również przebiegał bardzo zdrowo, uczniowie wykonali zdrowe przekąski i kanapki. 21 marca to również czas gdy solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Wszyscy uczniowie i pracownicy ubrali kolorowe skarpetki aby uczcić ten wyjątkowy dzień.