Przejdź do treści

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Dnia 3 listopada 2021 r w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W uroczystości uczestniczyli pracownicy szkoły, starsi koledzy i koleżanki oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy I zatańczyli poloneza. Potem była część artystyczna połączona z małym egzaminem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz wykazały się znajomością wiedzy o szkole.

Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Jednak największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor Maria Haziak poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Następnie były życzenia i słodkie upominki od rodziców.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

To był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, którym życzymy wielu sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

`