Skip to content

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

„ ………czuję szacunek do tych, którzy pozostali do końca wierni swojej przysiędze”

Zbigniew Herbert

Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”. Dzisiaj delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach święta, które upamiętnia żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, antykomunistycznego oraz stawiającego opór sowietyzacji polski. Obchody rozpoczęliśmy złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy skwerze naszej szkoły, pod tablicą upamiętniającą bohaterów „Franciszka Olszówki ps. Otto”. Następnie w intencji naszej Ojczyzny              i Żołnierzy Niezłomnych w kościele parafialnym w Łęce Opatowskiej została odprawiona Mszą Święta    a po niej nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Rządcówce- tablicy upamiętniającej    „ Żołnierzy Wyklętych”. Po tej części wszyscy uczestniczący zostali zaproszeni przez Wójta Gminy pana Adama Kopisa do sali widowiskowej w Urzędzie Gminy na Uroczysty Apel poświęcony „ Żołnierzom Wyklętym”. Słowa recytowane, utwory muzyczne, prezentacja multimedialna bardzo dobitnie i wymownie przybliżyły bohaterów o których nie można zapomnieć. Była to piękna i wzruszająca lekcja historii. Naszą szkołę reprezentowała delegacja: Pani Wicedyrektor Paulina Tucholska z asystą druhów : Radosława Haziaka   i Szymona Grzesiaka, drużynowa Agata Rybak,  poczet sztandarowy asysta: Dominika Baranowska, Alicja Woźniak, chorąży Mateusz Mega. Wartę  przy skwerze naszej szkoły pełniły druhny: Oliwia Bzderek, Julia Nawrot.