Przejdź do treści

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Opatowie

W dniu 24 września 2014 r. odbyło się otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Opatowie. Przybyłych gości powitała Dyrektor Gimnazjum Anna Synowiec a następnie uroczyście przecięto wstęgę otwierając obiekt. Boisko poświęcił ksiądz proboszcz Józef Wachowiak.
W trakcie uroczystości która odbyła się na płycie boiska głos zabrali: Wójt Gminy Łęka Opatowska Witold Jankowski, Przewodniczący Rady Gminy Adam Kopis, Jarosław Stefański właściciel firmy „MARDO SPORT” wykonującej budowę boiska oraz Sebastian Jański opiekun obiektu. W uroczystości otwarcia udział wzięli także radni, dyrektorzy szkół, pracownicy Urzędu Gminy, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice a także inni zaproszeni goście. Kolejnym punktem była część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie. Po występach goście zostali zaproszeni na kawę i ciasto. Po zakończonej uroczystości na boisku odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową. Boisko jest przystosowane do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkową i koszykówkę. Obiekt ten tętni życiem i zgodnie z przeznaczeniem służy uczniom oraz mieszkańcom wioski.