Przejdź do treści

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Tegoroczne obchody X Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia!” w Szkole Podstawowej w Opatowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w cyklu warsztatów poświęconych doradztwu zawodowemu. Dowiedzieli się więcej na temat swoich predyspozycji zawodowych oraz kompetencji. W tym roku gościem specjalnym był student i absolwent Szkoły Podstawowej w Opatowie – Maciej Gawlik, który opowiedział uczniom o wpływie wyboru studiów na dalszy rozwój. Uczniowie wzięli udział w warsztatach zewnętrznych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie oraz warsztatach
z doradcą zawodowym Pauliną Tucholską. Kolejnym etapem będzie wizyta w zakładach pracy, gdzie uczniowie klas starszych udają się wraz z wychowawcami i szkolnym doradcą zawodowym.