OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W dniach 19-23 października 2020 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „DoradzaMY – Zawodowo WybieraMY – odlotowo”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VIII. Przedsięwzięcie odbyło się z  inicjatywy  Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, a dokładniej Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań Doradców Zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

Działanie to obejmowało  5 modułów – obszarów tematycznych z zakresu doradztwa zawodowego:

  1. Mój Potencjał
  2. Zawodowy MIX
  3. Lifelong Learning
  4. Mój Planer Zawodowy
  5. Przez dziurkę od klucza

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyły się w naszej szkole:

Zajęcia z  doradcą zawodowym „MÓJ POTENCJAŁ” – w ramach tego działania doradca zawodowy przeprowadził we wszystkich klasach IV-VIII zajęcia mające na celu poznanie, określenie i uporządkowanie własnych wartości, zainteresowań, umiejętności, predyspozycji, mocnych i słabych stron.

Efektem końcowym zajęć było stworzenie przez uczniów mapy własnych zasobów, które uczniowie prezentowali na koniec zajęć.

KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów kl. I-III „Kim będę, gdy DOROSNĘ” w ramach tego działania uczniowie kl. I-III przygotowali prace plastyczne przedstawiające zawód, jaki będą wykonywali, gdy dorosną. Prace oceniane były przez nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Efektem konkursu było podjęcie decyzji przez każdego ucznia, jaki zawód będą wykonywali, gdy dorosną oraz wyłonienie najładniejszych prac z pośród uczniów kl. I-III.

Nagrodzeni uczniowie z kl. I:

I miejsce Agata Skąpska – praca plastyczna przedstawiająca zawód cukiernika

Wyróżnienie: Lena Ziołańska – piosenkarka, Lena Owczarek – nauczycielka,

Nagrodzeni uczniowie z kl. II:

I miejsce Marta Biernacka – praca plastyczna przedstawiająca zawód fryzjerki

Wyróżnienie: Maja Plichta – baletnica, Szymon Bęben – rolnik i Szymon Hendrys – piłkarz, Dorian Żłobiński – rolnik,

Nagrodzeni uczniowie z kl. III:

I miejsce Maja Nawrot – praca plastyczna przedstawiająca zawód sprzedawcy

Wyróżnienie: Amelia Baranowska – fryzjer, Fabian Biniecki – strażak, Lena Ostroga piosenkarka, Nadia Trelińska – manikiurzystka.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STRÓJ ZAWODOWY dla uczniów kl. VII-VIII
„Szukam zawodu, nie bez powodu …”
odbyło się głosowanie nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji, w celu wyłaniania najładniejszych strojów zawodowych w poszczególnych klasach. Efektem działania było:
– przybliżenie wszystkim uczniom szkoły różnych zawodów, w sposób atrakcyjny,
– przeanalizowanie przez uczniów kl. VII-VIII w jakiej grupie zawodowej mógłbym się
zaprezentować i do której najbardziej pasuję.

Nagrodzeni uczniowie z kl. VII:

I miejsce Kacper Musiałek – przedstawiający zawód elektryka

Wyróżnienie: Dominka Baranowskaprojektantka mody

Nagrodzeni uczniowie z kl. VIII:

I miejsce Aleksandra Gibek – przedstawiająca zawód detektywa

WyróżnienieAngelika Skapska fryzjerka i Iga Hetmańczyk – prawnik

Konkursy ,,Mam tę moc ! – mój potencjał, a przyszły zawód” dla uczniów kl. VII-VIII –
w ramach tego działania uczniowie kl. VIII Angelika Skąpska i Paweł Moś przygotowali prezentację multimedialną  przedstawiającą swój potencjał zawodowy i mocne strony, na których w przyszłości mogą zbudować karierę zawodową. Angelika przedstawiała zawód policjantki, natomiast Paweł zawód programisty.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za ich duże zaangażowanie w działania
w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Koordynator przedsięwzięcia:  Paulina Tucholska – doradca zawodowy, pedagog szkolny

 

 

Miejsca pierwsze:

Agata Skąpska kl. I – cukiernik

Maja Nawrot – sprzedawca

Marta Biernacka kl. II – fryzjer

plakat – OTK

dav

dav

sdr

dav

sdr

dav

dav

dav

dig

dav

dig

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

dav

dav

I miejsce Aleksandra Gibek kl. VIII – detektyw

Wyróżnienie Iga Hetmańczyk kl. VIII – prawnik

dav

dav

 

 


Wyróżnienie oraz Angelika Skąpska kl. VIII – fryzjer 

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

I miejsce Kacper Musiałek kl. VII – elektryk.

dav

dav

Wyróżnienie Roksana Baranowska kl. VII – projektantka mody.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav