Skip to content

IX Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach od 20.11.2017r. – 24.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Opatowie odbył się
IX Ogólnopolski  Tydzień Kariery w ramach projektu organizowanego przez CWRKDiZ. Patronat nad tym działaniem objęli  Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Został on zorganizowany przez doradcę zawodowego Panią Paulinę Tucholską oraz  wychowawcę
kl. VI Panią Elwirę Wielgosz. Uczniowie poznali różne zawody oraz ścieżkę kariery zawodowej. Pierwszego dnia szkołę odwiedził Pan Paweł Wojtasik z Centrum Remontowo – Budowlanego, który przybliżył im tajniki pracy w budownictwie. Opowiedział nie tylko o zawodach związanych z budownictwem ale również dokładnie zapoznał uczniów z przepisami BHP oraz uświadomił im jak ważna w życiu jest nauka języków obcych. Drugiego dnia szkołę odwiedzili policjanci: aspirant Aleksander Stefan oraz młodszy aspirant Marcin Żłobiński, którzy  przekazali szereg informacji o pracy w zawodzie policjanta. Zwrócili szczególną uwagę na bezpieczne zachowanie się w drodze do szkoły. Trzeciego dnia, uczniowie poznali pracę mechanika samochodowego dzięki Panu Rafałowi Kowalczykowi z firmy „ Car Servis Kowalczyk”. Pan Rafał opowiedział uczniom o swojej pracy oraz zasadach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uświadomił uczniom jak ważne w życiu jest dokonanie dobrego wyboru praktyk zawodowych  i  zdobycie tak cennego dziś na rynku pracy doświadczenia zawodowego.  W kolejnych dniach uczniowie poznali  pracę pielęgniarki Marty Stencel  – Góreckiej oraz strażaka kapitana Jarosława Kucharzaka. Było to dla nich niesamowite doświadczenie, gdyż oba zawody są niezwykle ważne i od nich zależy ludzkie życie. Całość spotkań uświetniła wystawa prac dzieci prezentująca ich wymarzone zawody przygotowana przez Panią Ewę Gudrę. Mamy nadzieję, że pomoże im to w doborze przyszłego zawodu.