Przejdź do treści

Inscenizacja bajki w bibliotece szkolnej.

Uczennice z klasy VI, przygotowały dla dzieci z klasy I niespodziankę. Było to przygotowanie inscenizacji bajki pt. „Trzy małe świnki”.  Wydarzenie to , miało miejsce w bibliotece szkolnej i związane było z inauguracją konkursu czytelniczego „Spotkania z książką”.  Uczennice przygotowały na ten występ przepiękne rekwizyty, których wykonanie wymagało czasu  i nauczyły się tekstu. Przedstawiona w ten sposób bajka,  to zachęcenie  dzieci do czytania książek, odwiedzania biblioteki  i korzystania z jej różnych zbiorów. Po obejrzeniu inscenizacji dzieci wykonywały rysunki, które były odzwierciedleniem tego co zapamiętały np. był to wilk, domki, łąka. Czytane też były dla nich inne wierszyki i bajeczki, a na końcu każde dziecko wypożyczyło sobie książkę. Wszystko to działo się pod okiem uczennic: Zuzanny Jerzyk, Natalii Biernackiej, Agnieszki Domagały, Malwiny Kosińskiej i Weroniki Taras. Dziewczynom gratuluję pomysłu i zapału do pracy 😊

Poniżej fotografie ilustrujące wydarzenie.

A. M.