Skip to content

Grey Animals w Opatowie

Dnia 13.12.2017r. Szkołę Podstawową w Opatowie odwiedzili wyjątkowi goście z Fundacji Grey Animals. Była to Pani Marta wraz z pieskiem, który miał amputowaną jedną łapę. Pani Marta opowiedziała dzieciom i młodzieży o swojej pracy oraz pasji. Zachęcił ich również do tego że warto mieć w życiu pasję i dążyć do wyznaczonych  celów. Dodatkowo przypomniała jak ważna jest zimą pomoc zwierzętom oraz na co zwracać uwagę podczas dokonywania decyzji o przyszłym zawodzie.  W podziękowaniu za wizytę uczniowie wręczyli 40 kg karmy dla psów, która została sfinansowana ze środków Samorządu Uczniowskiego. Szkoła Podstawowa w Opatowie pomaga nie tylko schroniskom dla psów  ale również dokarmia ptaki wraz z uczniami z Turcji w ramach projektu eTwinning. Uczniowie klasy 7 pomalowali piękny karmnik, a pozostałe klasy będą dokarmiać zwierzęta zimą.