Przejdź do treści

Gminne Targi Edukacyjne

Dnia 31 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie odbyły się Gminne Targi Edukacyjne. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. Paulina Tucholska – szkolny doradca zawodowy. Podczas targów uczniowie kl. VIII z terenu naszej gminy wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Gminne Targi Edukacyjne, to bardzo ważne wydarzenie dla uczniów kl. VIII, którzy w najbliższych miesiącach po raz pierwszy będą podejmowali ważne decyzje dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Pani dyrektor Maria Haziak otworzyła Gminne Targi Edukacyjne, kierując słowo wstępu do młodzieży, ich rodziców oraz zaproszonych przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. Gminne Targi Edukacyjne przebiegały w dwóch częściach. W pierwszej – pan Marek Wróbel Kierownik Cech Rzemiosł Różnych z Kępna omówił zasady rekrutacji do szkół branżowych. Następnie przedstawiciele szkół ponadpodstawowych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, tj. Liceum Ogólnokształcące nr I Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku, Zespół Szkół Nr 1 w Kluczborku, Zespół Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku, Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, zaprezentowali ofertę kształcenia swoich szkół na rok szkolny 2022/2023. W drugiej części Targów Edukacyjnych uczniowie oraz ich rodzice mogli bezpośrednio podejść do stanowisk poszczególnych szkół i porozmawiać z ich przedstawicielami. Był to czas na to, by dopytać czy uzupełnić informacje związane z rekrutacją oraz tym, co oferują poszczególne szkoły uczniom. W tym samym czasie osoby zgromadzone na targach mogły skorzystać z przygotowanego „mini” bufeciku kawowego, czyli skosztować pyszne ciasto, wypić kawę bądź herbatę. Pragniemy podziękować panu Markowi Wróblowi Kierownikowi Cech Rzemiosł Różnych, przedstawicielom poszczególnych szkół ponadpodstawowych oraz ich uczniom, za przybycie, za poświęcenie swojego wolnego czasu, a przede wszystkim za przedstawienie ofert edukacyjnych, które na pewno wielu uczniom ułatwią podjęcie tej pierwszej trudnej decyzji edukacyjno – zawodowej. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Łęka Opatowska panu Adamowi Kopisowi za ufundowanie słodkości. Gminne Targi Edukacyjne przebiegały w miłej atmosferze i bardzo podobały się młodzieży, ich rodzicom oraz zaproszonym gościom ze szkół ponadpodstawowych, co świadczy o tym, że należy kontynuować tego typy przedsięwzięcia w następnych latach.

 

 

 

 

 

 

 

,