Przejdź do treści

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „ Przywróć naszą Ziemię”.

Pamiętajmy, że każdego dnia możemy wiele zrobić dla naszej planety: oszczędzać prąd i wodę, nie śmiecić, segregować odpady domowe. Po co? Po to, by przetrwała ONA piękna i wyjątkowa dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków.

Uczestnicy zajęć „Kółka małego przyrodnika”, uczniowie klasy VI b przygotowali krótki filmik z własnoręcznie zrobionych zdjęć budzącej się do życia przyrody w naszej okolicy.

Bardzo często ze względu na pęd życia nie zauważamy tych drobnych szczegółów fascynującego piękna otaczającej nas przyrody. Dlatego tym krótkim filmikiem pragniemy Was zachęcić do refleksji nad przyrodą, docenienia jej piękna i wielu innych walorów, jakie nam daje. A może dzięki tej refleksji chętniej coś zrobicie dla naszej Ziemi.

Ze względu na pandemię ten dzień będziemy obchodzić we własnych domach. Chcemy jednak podkreślić znaczenie tego święta, dlatego zachęcamy Was, aby 22 kwietnia 2021 (tj. czwartek) na platformie zmienić swoja tapetę lub awatara na związanego tematycznie z przyrodą. Można również ubrać coś zielonego lub błękitnego, a więc w kolorach naszej Ziemi.