Przejdź do treści

DZIEŃ PATRONA

Dzień Patrona

28 maja br.  minęła 41 rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia,  który od dwóch lat jest   Patronem szkoły.  Dzień ten jest nie tylko obchodzoną rocznicą ale jest przede wszystkim  świętem naszej szkoły. Uroczystości z okazji Dnia Patrona, rozpoczęły się msza świętą w intencji Kardynała  oraz całej społeczności szkolnej, podczas której słowo Boże, modlitwa powszechna, śpiew psalmu oraz dary ofiarne, były celebrowane przez nauczycieli. Po mszy, odbyła się akademia. Treści części artystycznej, były  wspomnieniem najważniejszych okresów życia naszego Patrona: czasy młodości, powołanie do duchowieństwa,  dramat  dwóch przeżytych  wojen, służby kościołowi, walki z komunizmem, prześladowanie i więzienie. Patronat tak wyjątkowej osoby, to wyzwanie dla  uczniów i dla  nauczycieli, bo dziedzictwo, które nam pozostawił – zobowiązuje.