Przejdź do treści

„Czytam w ferie!”

„Czytam w ferie!”

 

Ewa Nowak

„Koleżaneczki”

Dziewczynka o imiKoleżaneczki (1)eniu Iwa ma 2 najlepsze przyjaciółki Patrycję i Anię, młodszego brata Kamila. Pewnego wieczoru dziewczynka wcześnie kładzie się spać a ponieważ nie może zasnąć podchodzi do okna i wypowiada życzenie. W tym właśnie czasie coś błysnęło za oknem i okazało się, że to spadająca gwiazda. Iwa od tego dnia stała się niewidzialna (ponieważ takie wypowiedziała życzenie nie wiedząc że to była owa spadająca gwiazda). Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie przygody miała Iwa koniecznie przeczytaj tę książkę !

 

 

Agnieszka Błotnicka

„Zagadka Mrocznej Krypty”

Poznaj  przygody Zagadka Mrocznej KryptyAni, Piotrka i Jędrka, bohaterów „Tajemnicy starego strychu”. Trójka przyjaciół staje przed nowym wyzwaniem. Co kryje się w krypcie lipskiego kościoła i kim są dwaj osobnicy przemykający przez miasteczko w mglisty wieczór? Co znaczą dziwne znaki na murze w podziemiach? Czy Jędrek i jego przyjaciele rozwiążą tę zagadkę? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w „Zagadce mrocznej krypty”. Dowiesz się też, kim jest straszny Neron, skąd wziął się w Lipkach peruwiański szaman i co robi w miasteczku niemiecki profesor Marcus Latter. Niezwykłe przeżycia bohaterów i sensacyjne wydarzenia nie pozwolą ci się oderwać od powieści.

 

 

 

Dagmar Chidolue

„Milenka w Berlinie”

Milena jedzie razem z mamą, tatą i młodszą siostrą Trudzią do Berlina,  gdzie na ulicy można zobaczyć niedźwiedzia. Milenka w BerlinieW stolicy Niemiec, Milenka zwiedza muzea oraz budynek parlamentu z wielką szklana kopułą na dachu, a także zawiera nowe znajomości, uczy się zupełnie nowego języka i pomaga w schwytaniu złodzieja ciast. Podziwia też pałac oraz ogrody w Poczdamie i spotyka tam króla grającego na flecie. Książka o przygodach Milenki jest dobrym wyborem do przeczytania w ferie!

 

 

 

 

 

 

Chris Mould

 „Drewniana Mila”

Jedenastoletni Stanley Buggles przybywa latem do Crampton Rock. Wkrótce odkrywa, że ta na pozór spokojna osada kryje wieKoszmarne opowieścile mrocznych tajemnic.

Wszystkie psy mają tylko trzy łapy! Na okolicznych mokradłach grasuje wilkołak! A od Stanley wiecznie czegoś chcą miejscowi piraci!

Jeśli lubisz się trochę pobać to ta książka jest dla Ciebie !

 

 

 

 

 

Romuald Pawlak

„Czapka Holmesa”

Paczka przyja„Czapka Holmesa”ciół z osiedla Ćwierklaniec postanowiła zabrać się za mrożące krew w żyłach zadanie. Marcin, Krzysiek i Agnieszka muszą rozwikłać zagadkę bestii prawdopodobnie porywającej dzieci. Jakby tego było mało, Marcin naraża się Karczychowi, nastolatkowi, którego banda terroryzuje dzieciaki z osiedla.

Czy Marcin rozwiąże zagadkę? I czy uda mu się utrzeć nosa łobuzowi? I czy to wszystko pomoże mu się uporać z problemami w domu?

To nie tylko historia detektywistyczna, ale także opowieść o przyjaźni, dorastaniu, kłopotach dzieciaków z rodzicami, o szkole i o wszystkim tym, z czym nastolatki muszą radzić sobie na co dzień.

 

 

 

Gail Herman

„Fira i pełnia księżyca”

Fira – świetl„Fira i pełnia księżyca”isto utalentowana elfa – nie lubi nikogo prosić o pomoc.

Kiedy nibylandzkie świetliki zapadają na grypę, zaczyna kierować akcją ratunkową. Bierze też pod opiekę trzy nowo narodzone elfy, z którymi ma same kłopoty. Nadchodzi pełnia księżyca. Kopalniano utalentowane elfy wyruszają na wyprawę po żelazo i cynę. Fira towarzyszy im, oświetlając podziemne tunele. Głęboko pod ziemią jej poświata nagle gaśnie. Sytuacja robi się naprawdę niebezpieczna. Czy ktoś pospieszy na ratunek?

 

 

 

 

Agnieszka Tyszka

„Kawa dla kota”

Nowa rola starszej siostry i opiekunki do dzieci, samodzielny pobyt nad morzem, podczas którego Nela poznaje szalenie miłego Kota pijącego kawę, a także trudne spotkania z tatą to nowe wyzwania, z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania i będzie odpowiedzialną opiekunką? Jak poukłada sobie skomplikowane relacje z tatą?
Na szczęście z pomocą przychodzi pani Lila i jej nieoceniona „Księga kwiatów”, a także Artysta – ojczym dziewczynki. To dzięki nim wszystko stanie się o wiele łatwiejsze…