Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach. W ramach programu grupy studentów-wolontariuszy (2-3 osoby) realizują przygotowane przez siebie projekty rozwijające wiedzę, umiejętności oraz zainteresowania dzieci i młodzieży. Są one prowadzone w czasie wolnym od zajęć w trakcie roku szkolnego oraz w wakacje i ferie.
Projekty dotyczą konkretnej dziedziny nauki, przedmiotu lub wybranego obszaru aktywności; mogą to być np. zajęcia plastyczne, artystyczne, sportowe, informatyczne, teatralne lub lingwistyczne. Poprzez promocję pozytywnych wzorców osobowych program zachęca uczniów do rozwijania swoich zdolności, zaś wśród studentów kształtuje poczucie społecznej odpowiedzialności i solidarności, umożliwiając im jednocześnie realizację swoich pasji i zainteresowań w atrakcyjnej formule.
19 września 2017r. trzy wolontariuszki: Angelika Panasiuk, Weronika Piaszczyk oraz Alicja Polewacz odwiedziły Szkołę Podstawową w Opatowie.Studentki przeprowadziły bardzo atrakcyjne zajęcia: integracyjne, ruchowe, kulturowe oraz z języka angielskiego. W ciągu 5 dni nie tylko zintegrowały uczniów ale zmotywowały do kreatywnego myślenia. Koordynatorem projektu „Projektor” w szkole jest Elwira Wielgosz. Oprócz zajęć wolontariuszki wraz z koordynatorką zwiedziły basztę w Bolesławcu, cerkiew w Chróścinie oraz spędziły czas na łonie natury w gospodarstwie agroturystycznym Bocianie Gniazdo. Poznały również najważniejsze zabytki Kalisza oraz historię najstarszego miasta w Polsce. Ponadto wraz z panią dyrektor Marią Haziak odwiedziły Byczynę, gdzie wraz z przewodnikiem dowiedziały się ciekawych informacji o tym regionem. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie pięknego rynku w Kępnie.