Przejdź do treści

Obchody 100 lecia powrotu Kępna do macierzy

Uroczyste obchody   

17 stycznia 2020 reprezentacja naszej harcerskiej drużyny: dh Maja Jędrysiak, dh Magdalena Skórecka, dh Michalina Tucholska, dh Oliwia Bzderek  uczestniczyła w uroczystych obchodach 100 lecia powrotu Kępna do macierzy . W kościele pw. Św. Marcina zgromadziliśmy się na mszy świętej, po której nastąpiło uroczysty  przemarsz pocztów sztandarowych oraz delegacji na kępiński rynek. Za nim rozpoczęły się obchody na rynku zostało oddanych 10 salw armatnich . Okolicznościowe przemówienia, składane kwiaty oddawały pamięć tym, którzy o powrót  Kępna do macierzy walczyli. Następnie została  przedstawiona rekonstrukcja bitwy, która zgromadziła wielu kępnian. Po niej burmistrz Piotr Psikus rozpalił ognisko patriotyzmu i każdy uczestniczący w tych obchodach mógł włączyć się w śpiew piosenek patriotycznych. Wcześniej zostały rozdane przez harcerzy okolicznościowe śpiewniki patriotyczne. Mimo przenikliwego zimna nasza drużyna pięknie pełniła harcerską służbę. Dziękuję.