Przejdź do treści

„Dzień postaci z bajek”

W przedszkolu i w ‘zerówce’, po raz kolejny obchodzony był „Dzień postaci z bajek”. W wydarzenie włączyli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolotariatu. Przebrani za bajkowe postacie, odwiedzili przedszkolaków i dzieci z ‘zerówki’. Czytali im bajki, przedstawili teatrzyk kamishibai, przygotowali kolorowanki do tych bajek a na koniec częstowali cukierkami.

Co to jest kamishibai? – to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym”. Ta forma teatrzyku to są przede wszystkim bajki, baśnie lub opowiadania, składające się z około 10-16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Kamishibai wywodzi się z Japonii. Mnisi buddyjscy, używali tej formy wypowiedzi w swoich świątyniach już w XII w czyli bardzo dawno, aby w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby ludzi, którzy nie umieli pisać i czytać.