Przejdź do treści

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tym roku obchodzimy 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten był dniem wyjątkowym w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie. Została przygotowana gazetka. Odbyła się również uroczysta akademia. W części oficjalnej uczniowie zaprezentowali historię powołania Komisji Edukacji Narodowej. Piękne życzenia złożył wójt gminy Łęka Opatowska oraz Maria Haziak- dyrektor szkoły. W części artystycznej  uczniowie  prezentując przygotowany taniec, piosenki i życzenia wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Samorząd Uczniowski rozdał nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.