Skip to content

Alpinada w Kobylej Górze

W dniach 18-20 września br. nasza harcerska drużyna uczestniczyła w kolejnej Alpinadzie Mount Kobyla Góra. Patrole  meldowały się w stanicy harcerskiej Warta w piątek w godzinach popołudniowych. Po przybyciu na miejsce biwakowe , musieliśmy się wykazać umiejętnością rozbicia namiotów wraz z ich polowym wyposażeniem. Nasz patrol poradził sobie dobrze, bo w wyznaczonym przez komendanta czasie zasiedliśmy do kolacji. Nie mogło po niej zabraknąć harcerskiego ogniska z obrzędowością. W nocy mimo iż wielu było bardzo trudno wyjść z zagrzanego śpiwora czekała gra nocna terenowa, która odbycie było konieczne, aby móc uczestniczyć w kolejnej w ciągu dnia. Sobota przywitała nas piękną słoneczną pogodą. W godzinach porannych ruszyliśmy na trasę, która liczyła 24 km i w przygotowanych punktach patrolowych wykazaliśmy się  : harcerską wiedzą, pomysłowością, współpracą patrolu, szybkością wykonywania zadań oprócz tego doskonaliliśmy umiejętność orientowania mapy. Niedziela to czas podsumowania trzy dniowej harcerskiej przygody , składania obozowiska, porządkowania terenu. Alpinada zakończyła się uroczystym apelem , harcerskim kręgiem oraz pamiątkowym zdjęciem. Z naszej drużyny uczestniczyli: dh Julia Nawrot, dh Oliwia Bzderek, dh Maja Jędrysiak, dh Maria Jędrecka, dh Michalina Tucholska, dh Wiktoria Durlej, dh Wiktoria Szczęsna, dh Krystian Durlej, dh Kamil Błażejewski. Gratuluję udziału i wytrwałości w harcerskiej przygodzie.

Dh Agata Rybak